ATERMİT ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş
MENU
İSTATİSTİKLER

İzleme Sayısı :  22476
Firma Kayıt Tarihi :  07-02-2011
     
FİRMA HAKKINDA

Atermit 1956 yılında lifli-çimento oluklu çatı kaplama levhası üretmek için Adana’da kurulmuş bir firma. Şu anda Adana, Gebze, İzmir ve Mersin’de üretim tesislerimiz var. Gıda ambalajı ve otomotiv yan sanayi ürünlerimiz olmasına rağmen üretimimizin %90’lık kısmı yapı ürünleri. Bu cironun büyük kısmı 3 ana üründen oluşuyor. 1. Atermit oluklu levha 2. Sandviç Panel 3. Isı Yalıtım Ürünleri.  Ana ürünlerimizin hepsinde pazarın ya en büyüğü ya en büyüklerinden biriyiz. Atermit’in tarihine bakarsanız bir çok konuda ilkleri gerçekleştirdiğini görürsünüz. Atermit markasıyla sattığımız lifli çimento oluklu levhaların Türkiye’deki ilk üreticisiyiz. Bu ürünü asbestsiz olarak üreten Türkiye’deki ilk ve tek üreticiyiz. EPS’li Sandviç Panel üreten ilk üreticiyiz. EPS ve BİMS’ten kompozit İzotermit duvar bloğunu üreten ilk üreticiyiz.Türkiye’de EPS’li Sandviç Paneli üreten ilk firmayız. Sandviç Panellerimizde 15 yıl ayrılmazlık garantisi veriyoruz. Ayrıca Sandviç Panellerimizdeki alınkapama detayı faydalı modeli bize ait bir detay. Bunlar zaten bizim bütün sektör tarafından bilinen özelliklerimiz.

Tüketicinin ihtiyacını sorguylayarak ona uygun malzeme önermek gerektiğine inanıyoruz. Gümüşpanel ismini verdiğimiz Gri EPS’li Sandviç Panelimiz yalıtım ihtiyacının daha fazla olduğu yerler için çıkardığımız bir ürünümüz, bu ürünümüzle %20 daha iyi ısı yalıtımı sağlayabiliyoruz.

Atermit oluklu levha lifli çimentodan mamül, asbest içermeyen çatı kaplama levhası. Atermit markasıyla bilinen ürünümüzle ilgili aslında eksik bilinen çok şey var. Atermit levha birçok özelliğiyle mükemmel bir çatı ve cephe kaplama ürünüdür. 2006 yılında teknolojimizi yenileyerek asbestsiz levha üretimine geçtik. Asbest içermeyen formülümüzle birlikte ürünün kırılganlığı da ortadan kalktı. Şu anda esnek, testereyle kesilebilen, çivi çakılabilen bir ürünümüz var. Mukavemeti ise eskisiyle aynı.

Aterpan düz levha ise yine lifli çimentodan mamül, asbest içermeyen cephe kaplama levhasıdır. Ağaç desenli ve taş desenli seçeneklerini de çıkardığımız Aterpan levhamız esnekliği, kesilebilmesi ve çivi çakılabilmesiyle benzerlerinden öne çıkmaktadır.

Aterpor, Gümüş Aterpor, Aterpor Neo, Aterboard gibi ısı yalıtım ürünlerimiz ise ısı yalıtım sektörüne hizmet vermektedir.

Çatı ve Cephe kaplama sektörüne getirdiği yenilikler ve buluşlarla öncülük eden Atermit, Yalıtımlı Sandviç Panel dünyasına yeni bir ürün daha kazandırmıştır.  Atermit Hijyenpanel, Sandviç Panel ürününün tüm özelliklerini bir arada bulundururken sektöre bir de yenilik sunmaktadır.   Artık ısı yalıtımının ne olduğu biliniyor, tüketici eskisine göre daha bilinçli fakat bu bilinç düzeyini daha da arttırmamız gerekiyor.«Geri
Copyright 2010 © Gebze Ticaret Odası
Teknik Destek:ouslu@gebzeto.org.tr